#prabėgimai 02: Justas Volungevičius ir Triatlonas

#prabėgimai 02: Justas Volungevičius ir Triatlonas

Žinai tą jausmą, kai pasakai daugiau nei reikėjo ir galvoje užsidega lempa, o tada dar ir draugas viduje pradeda kalbėti – “nu blyn, blyn, vėl prisikalbėjai…”. Nežinau, ar taip atsitiko Justui, su kuriuo bėgau sekmadienį, bet jis 08/26 prisižadėjo visai nemenkai. Prabėgimai no2 jau čia.

Nauji #orca žaislai…naujiems tikslams pasiekti!

#triatlono2blis Tikslas: Lietuvos triatlono čempionato top 5 olimpinėje distancijoje. Terminas: iki 2019 10 31.

✓ Kodėl tik top 5? Nes manau, kad talentų neaplenksi vien juodu darbu.
✓ Kodėl toks ilgas terminas?
✓ Nes bus tik 3 LT čempionatai 🙂
✓ Ir plakit visi jeigu nepasieksiu!

prabėgimai, justas volungevičius

Realiai, net nežinau ar čia didelis pažadas, bet svarbu, kad veikia jam. Pirmu šūviu 09/03 jis atlėkė 9-tas. Smagu arba juokinga tai, kad pradėjo ruoštis (tik) dvi savaites prieš… Duok die 5 kartus praplaukė, porą pravažiavo, o apie bėgimą nepamenu, ką sakė. Matyt, kraujy vis dar likę profesionalaus dviračių sporto ženklų, kuriame buvo prieš X metų.

Nors, gal ir nesvarbu, nes dabar Justas jau ruošiasi ir bando įvykdyti savo pažadus. Ar pasiseks? Čia dar klausimas.. Bet sekmadienį prasibėgom kartu. Tiksliau kartais kartu, o kartais aš vis tupėdavau ir paskui vydavausi… Gi žinai, nuotraukos pačios nepasidaro, o fotografai aplink mus (dar) nelaksto. 🙂

P.S.0 Įkvėpimui pašnekovas sakė paklausyti Bėgikai.lt radijo laidos 22 epizodą, Tomo pokalbį su Renatu Orlovu.

Bėgdami savo sutartus 15 km (maršrutas čia), kurių pabaigą kaskartą prisiminęs nusijuokiu, prikalbėjome ir kitų gerų bei keistų dalykų iš gyvenimo. Štai keletas susijusių su bėgimu arba bet kurio sporto įvedimu į gyvenimą, kai tau nebe 11-a ir sportuoti nori ne dėl profesionalumo, o sau, kad geriau atrodyti ar geriau jaustis 🙂

✓ Pradedant važinėti dviračiui ar bėgioti, reikia prisiminti tai, kad vien šita sporto dalis gali neatnešti norimų rezultatų. Jei nori bėgti lengviau, minti greičiau, tau reikės ir papildomo fizinio pasirengimo. Kartais miško takelį reikia pakeisti į savo kiemą ir ten padaryti XXX pritūpimų, įtūpstų ir atsispaudimų, kartais galima keisti ir į sporto salę ar bet kokias kitas treniruotes, kur ruoštum savo raumenyną darbui bėgant, važiuojant. Va, užeik pas Mindaugą kokį kartą į #šešiostrim, ten dažnai pataikysi į jėgos treniruotę be jokio papildomo svorio ir po keletos dienų pamatysi kaip rasi ką nors papildomo ties sėdmenim ar šlaunų prieky. Jei pataikysi ant rankų dienos, gal ir valgyti bus kiek kebliau. Žodžiu įjunk savo kūną pilnai, duok jam apkrovos, prie kurios jis gal nėra labai pratęs – taip rezultatai bus ne tik geresni, bet ir greitesni.
✓ Kai pradedi sportuoti labai svarbu keletas niuansų:

– Žinok, kodėl asmeniškai tau verta sportuoti. Kaip Justui, čia yra laikas, kur gali apmąstyti daug dalykų ir juos susidėlioti į lentynas bei atsitraukti nuo streso ir su juo (savimi) pakovoti.
– Reikia žinoti ir keletą triukų, kurie tau leistų nepaslysti: tikslas, planas tikslui, taisyklė “imi ir darai, negalvok!” ir net svarstyklės.

✓ Justas, kaip aš ir kaip dauguma mūsų, eilinių žmogeliukų, turi savo šimtą skirtingų pasiteisinimų nesportuoti ar atidėti sportą, bet dažniausi yra keli:

– šiuo metu, šiai dienai, šiai savaitei turiu daug svarbesnių darbų nei sportas
– biški pramiegojau, tai pasportuosiu vakare
– oi, kiek per ilgai užsidirbau, pasportuosiu ryt iš ankstaus ryto

prabėgimai, justas volungevičius

Justas šiai dienai profesionaliu dviračių sportu nebeužsiima, nes didžiąją dalį savo pastangų deda į šeimą, kur rūpinasi ir išrinktąja, ir ne taip ir seniai gimusiu kukuliu bei verslu, kur padeda žmonėms išsirinkti tiek profesionalius, tiek kasdienius dviračius smagiam dardėjimui miesto gatvėmis. Bet kitąmet jį sutiksi ne vienuose traitlono varžybose ir, greičiausiai, ne vienuose MTB, kur jis arba lydės savo komandą arba mins pats. Sakė, jog norėtų sportui skirti laiko bent 6 kartus per savaitę, kur du kartus praplauktų, du pravažiuotų ir du bėgtų.

Žodžiu, daug gerų dalykų galima aptarti per tuos 15 kilometrų miškeliu ir karjero krantais, kurio gale Justo laikrodis išskyrė net du medalius: už distancijos ilgį ir sudegintų kalorijų kiekį. Aš negavau nieko apart maudimo keliuose, kuris visa laimė kitą dieną dingo… 🙂

P.S.1 Du didžiausi pasiekimai iš aktyviosios gyvenimo pusės šiemet Justui: startas / debiutas triatlone ir nugalėta baimė plaukti atviram vandeny vienam.

P.S.2 Jei kils klausimų dėl dviračių, užsuk į Velomanijos parduotuvę Vilniuje ar Kaune, ten rasi ne tik jį, bet ir brolį (irgi dviratininką) Karolį bei dar krūvą sporto fanatų, kurie su šypsena padeda, pataria ir dar duoda pasivažinėti 🙂

P.S.3 #prabėgimai ir trumpas reziumė iš pokalbio su Ugne.