Profesionalūs bėgikai, kurie pasakoja istorijas. Kas jie?

Profesionalūs bėgikai, kurie pasakoja istorijas. Kas jie?

Greičiausiai sutiksi, kad bėgti yra viena, o kalbėti(s) bėgant yra kas kita. Bet aš kažkaip nesitikėjau, kad profesionalūs bėgikai taip sunkiai kovoja su kalbėjimu ir pasakojimais apie savo amatą – bėgimą. Apie tai kaip ruošiasi vienoms ar kitoms varžyboms. Apie tai, kokių nutinka kliūrkų ir kaip jiems sekasi. Na, bent jau toks įspūdis susidarė, kai narsčiau lietuvaičius, kurie bėga daug, įdomiai ir profesionaliai.

Aišku, gal nėra ko čia stebėtis, kai pagalvoju apie kokią kitą sritį, pavyzdžiui, skraidymą – akyse atsiranda Kairys, jei apie finansus – Mačiulis. Matyt, gera kombinacija tarp savo srities profesionalumo ir kitos – nėra tokia dažna.

Kad ir kaip ten būtų, visgi, nėra taip blogai, kaip gali pasirodyti. Tikrai yra žmonių gebančių daryti visus tris dalykus. Ir net ypatingai gerai tai darančių. Gal jų nėra labai daug, bet norint gauti įkvėpimo, išgirsti istorijų, kurių retai tenka išgirsti, ar pamatyti nuotraukų su įdomiomis akimirkomis ar vietomis – šių žmonių sočiai.

Apibėgau keletą ratų apie šios dienos Lietuvos profesionalius bėgikus ir sudarau dešimtuką žmonių, kuriuos verta ne tik žinoti, bet ir sekti, jei nori pamatyti, koks įdomus gali būti bėgimas.

Pradėsiu nuo šiai dienai vis dar (mano) bėgimo naujienų centre esančio geriausio pasaulio ultra trail bėgiko.

1 // Gediminas Grinius

gediminas grinius, profesionalūs bėgikai

Istoriją kaip Nato kariškis pabuvojęs net Irake tapo ultra trail bėgiku, manau, nesunkiai rasi į Google įvedęs Gediminas Grinius raktažodį, tad čia apie tai nekalbėsiu. Bet trumpai apie tai, ką pasakoja jau beveik  10 metų bėgantis vyras, brūkštelsiu.

Pirmoje vietoje statau Gediminą, nes manau, kad jis atradęs, kaip pasakoti ir ką pasakoti apie nuolatinius savo bėgiojimus įvairiausiuose pasaulio kampeliuose. O dar, kai prie to prijungia ir gyvenimą, šeimą, manau, kad gaunasi platus kontekstas, galintis įkvėpti aktyviau gyventi kiekvieną

Žemiau pridėjau vieną, man itin patinkantį jo patarimą, kurį siūlo ultra trai’eriams, nors aš jį siūlyčiau taikyti kiekvienam.

Be a family guy

Make sure the race doesn’t just become a celebration of your own ego. Whenever possible, include those closest to you in your UTMB bubble. Even better, make the UTMB into a family vacation. The Alps is an amazing place to spend time together, so share the experience. Having somebody you trust by your side can also be invaluable at a race like the UTMB. That person will likely know exactly what you need pre, during and post-race, so lean on them for help, support and crewing, and avoid the common mistakes that are made when tiredness kicks in. Remember, your family loves you and wants not only to celebrate the ups but help cope with the down as well.

Facebook paskyroje / Gediminas Grinius / rasi: fantastiškų vaizdų ir akimirkų iš bėgimų, varžybų bei gyvenimo besisukančio apie visa tai. Jo tinklaraštyje / D2G2 / tekstai pasirodo kiek rečiau, bet pasakojimai apie bėgimų patirtis ilgi ir įtraukiantys. Ten pat rasi ir patarimų ir plačių pamąstymų.

Abu kanalai gyvi, išpildyti ne tik įdomiais tekstais, bet ir nerealiomis nuotraukomis, kurias kaip mačiau, kartas nuo karto daro jo išrinktoji Gintarė. Beje, jie kartu startavo su nauju projektu Trail Running Factory ir organizuoja stovyklas, kurių viena jau sausį @ Gran Canaria.

REZIUMĖ:

Gediminas Grinius / ultra trail bėgikas, treneris
Temos / akimirkos iš čempionatų, patarimai, pamąstymai, gyvenimas
Kanalai / facebook, instagram, tinklaraštis
Bėgikai.lt interviu / išmokite svajoti ir būkite kantrūs

Gediminas Grinius, profesionalūs bėgikai

2 // Vaida Žusinaitė

vaida žusinaitė, profesionalūs bėgikai, nuotrauka: Vytautas Dranginis, Adidas

© Nuotrauka: Vytautas Dranginis

Vaida – mergina šiemetinėse Rio Olimpinėse maratone nusinešusi 38’ą vietą. Vau! Aukščiau kaip tik akimirka iš jų. Šiems metams dar tikslaus plano neturi, bet kovą bus svarbus pusmaratonis, balandį – maratonas, o pagrindinis tikslas – pasaulio čempionatas Londone.

Kad tokie tikslai butų pasiekiami, Vaida per mėnesį nulekia bent 600 km. Kalorijų sakė neskaičiuoja, bet tikrai žino, kad sudegina namažai tortų 🙂

Maratonininkės Facebook profilyje / Vaida Žūsinaitė / liejasi kadrai tiek iš sporto, tiek iš gyvenimo. Beje, čia, gyvenime ne bėgimo takelyje, ji ne ką mažiau aktyvi. Vaidą dažnai galima sutikti mokyklose, renginiuose, radijo laidose, kur ji dalinasi savo įspūdžiais, nuotykiais ir patirtimi.

Jei nori pamatyti dar daugiau jos gyvenimo pradėk sekti jos asmeninį Facebook profilį.

Be to, Vaida be savo sporto, padeda ir kitiems siekti aukštumų, tad jei nori bėgti kaip vėjas – parašyk jai arba ieškok kontakto www.zusinaite.lt. Bet svarbiausia, kaip ji sako, reikia mėgautis bėgimu, labai savęs nespausti, tikslo siekti pamažu, kad pomėgis netaptų kančia.

REZIUMĖ:

Žusinaitė Vaida / ilgų nuotolių bėgikė, trenerė
Temos / čempionatai, varžybos, treniruotės, kelionės, aktyvus gyvenimo būdas
Kanalai / facebook: asmeninis profilis, atletės profilis, instagram
Bėgikai.lt interviu / jei pasiduosi, lengviau nebus!

vaida žusinaitė, profesionalūs bėgikai

3 // Remigijus Kančys

Remigijus Kančys, profesionalūs bėgikai, Adidas

© Nuotrauka: Dainius Ščiuka

Remigijus – dar vienas kalbantis bėgikas, šiemet pirmą kartą olimpiniame čmpionate Rio dalyvavęs ir 75’ą vietą iškovojęs sportininkas. Be to, Remigijus užsiminė, kad Rio buvo viena sunkiausių šių metų pamokų ir užduočių. Tačiau jau ruošiasi ir kitų metų pradžiai maratonui, kuriame nori įvykdyti normatyvą pasaulio čempionatui.

Remigijų sutiksi ko ne kiekviename didesniame Lietuvos bėgime, Kaune jis būna net kai kurių bėgimų veidu. Dažnai pamatysi ir Dariaus ir Girėno stadione bei kituose Kauno stadionuose, lengvosios atletikos manieže. Čia jis ne tik treniruojasi ir ruošiasi savo varžyboms, bet yra ir treneris Kauno maratono klube, Bėk lengvai projekte bei sporto mokykloje “Viltis”. Pastarojoje vietoje ruošiami jaunieji talentingi profesionalūs bėgikai.

Remigijaus komunikacija dažniausiai apie tai ir sukasi. Tad įsmukus tiek į jo asmeninį profilį facebook, tiek į projekto Olimpinės svajonės link facebook ar instagram, akimirkų, kadrų, video ir viso ko iš treniruočių, varžybų, čempionatų rasi sočiai. Kaip gali būti kitaip, jei per metus nulekia tarp 7000-8000 kilometrų?

Žinoma, jei užsuksi į 15min ar kitą naujienų portalą ir paieškoje įvesi Remigijus Kančys rasi ir daugybę interviu, ir straipsnių ir patarimų.

REZIUMĖ:

Remigijus Kančys / ilgų nuotolių bėgikas, treneris
Temos / akimirkos iš čmpionatų, varžybų, treniruočų bei pasiruošimų
Kanalai / facebookOlimpinės svajonės link, instagram
Bėgikai.lt interviu / mano stiprybė yra tai, jog moku kentėti

Remigijus Kančys, profesionalūs bėgikai, Adidas

4 // Vaidas Žlabys

Vaidas Žlabys, profesionalūs bėgikai

Grįžkim į bekelę, ultra distancijas ir čia, mano nuomone, yra dar vienas įdomiai galvojantis ir pasakojantis kartais trumpas, o kartais ir labai ilgas istorijas žmogus. Vaidas – Ultra Trail bėgikas, kuris gali kardinaliai pakeisti aplinką nuo kalnų ir nubėgti 100 km tiesiog prekybos centre.

Nežinau, ar trail’us bėgantys turi daugiau ką papasakoti, ar  jie tiesiog mėgsta daugiau pasakoti, bet Vaidas, kaip ir Gediminas, skiria laiko rašymui savo tinklaraštyje. Kur dalinasi patarimais apie bėgimą, dėlioja įdomias istorijas iš savo nuotykių įvairiuose bėgimuose bekele, ant plento, Nidoje ar prekybos centre. Be to, duoda ir patarimų, kaip geriau bėgti ir dairosi, ką šiaip daro ir ko sieka profesionalūs bėgikai bekelėje.

Be minčių blog’ui turi nemažai akimirkų ir facebook’ui, tad čia paskyra irgi gyva. Nori įkvėpimo ar vaizdų iš kalnų – pradėk sekti.

Įdomu ir tai, kad Vaidui bėgimas yra tik labai mėgstamas užsiėmimas, bet dienomis, jis kaip aš turi kitą darbą ir mėgsta įvairiausius projektus, o vienas pastarųjų – manekeno vaidmuo. Bet jei grįžtume prie bėgimo, kas man labai keista kaip bėgančiam iki 40 km, jam labiausiai patinka 50-100 km greitos, ne pernelyg stačios, bet techniškos bekelės.

Vaidas ateinančius metus mato kaip ganėtinai sunkius, nes šiemetiniai buvo tarsi lindimas iš pogrindžio į elito gretas, o kitus metus teks petis į petį su pasaulio lyderiais. Manau, iš čia gims labai daug įdomių istorijų. Tikslas – užimti kuo geresnes vietas UTWT etapuose: TGC, MIUT, Lavaredo, UTMB

REZIUMĖ:

Vaidas Žlabys / ultramaratonininkas
Temos / akimirkos iš bėgimų, kalnų, bėgimo patarimai ir apžvalgos
Kanalai / facebooktinklaraštis
Bėgikai.lt interviu / on the air ir back on track

Vaidas Žlabys, profesionalūs bėgikai

5 // Viktorija Tomaševičienė

Viktorija Tomaševičienė, profesionalūs bėgikai

Apie Viktoriją išgirdau visai neseniai bėgikai.lt radijo laidoje, kur Tomas su pačia Viktorija kalbėjo apie jos vieną įdomesnių paskutinių nuotykių – 24 valandų bėgimą. Ten ji nubėgo 195,199 km. Vos ne Kaunas – Klaipėda distanciją… Kažkas baisaus! O dar įdomiau, kad tai padaryta stadione.

Be to, trumpai pašnekinau Viktoriją ir ji prasitarė, kad per šiuos metus ji suprato keletą dalykų, vienas iš jų, jog yra tinginė. Tik nesuklysk, manau, kad tau ir man tinginio apibūdinimas gali būti kitoks, nei jai 🙂

Tingiu ir man nepatinka greitai bėgti, nemėgstu greitų startų, kur reikia rauti nuo pat pradžių ir kur visi stumdosi pirmus 2-3 km. Supratau, kad esu 100+ km bėgikė – tokiose distancijose nereikia startuoti greita ir man tas labai, labai patinka

Sužinojau, kad užsispyrimo man užtenka distanciją baigti net tada, kai jau nebe vsiką smegenys trasoje fiksuoja. Išmokau palaukti, nerauti ir mėgautis pačiu bėgimu, varžybomis, nes tai labai įdomus laikas, kai esi tik tu ir trasa, na ir dar ten kažin kiek kitų užsiemančiu tuo pačiu toje pačioje trasoje.

Ateinantys metai nusimato ne ką silpnesni, nes pagrindinis planas, tikslas ir įvykis bus 2017 Pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatas Belfaste liepos 1-2 dienomis. Iki jo ir po jo bus kitų ultra varžybų, kurios bus daugiausia trail. Trail srityje Viktorija planuoja kitais metais “išlipti” iš 100 km atstumo ir išbandyti 120 ar 140 km kalnuose. Na, o visos kitos, trumpesnės nei 80 km, varžybos turės treniruočių statusą ir jose neplanuoja siekti jokių rezultatų, bet išbandyti naujas maitinimosi, treniruičių ar jėgų paskirstymo taktikas.

Atsistatymo periodu bėgikė bėganti 80-100 km per savaitę, o pasiruošimo važyboms laikotarpiu 140-180 km per savaitę, užsiminė, kad  ieškant sau įdomaus bėgimo verta išbandyti kuo daugiau skirtingų bėgimo “rūšių” – plentą, trail’ą, 5,10,21,42,50, 80 ir dar daugiau km  Ultrą trail’ą, plento ultrą, aštrų kalnuotą trail’ą, apylygį trail’ą – kažkur save vistiek rasi. Man reikėjo 4 metų, kad suprasčiau, kad aš 100+ km bėgikė, nes anksčiau tiesiog nebuvo galimybės išbandyti 100+ km (jei būčiau tai padarius per anksti, irgi būtų buvę blogai).

Viktorija šiai dienai ne tik bėga, bet ir organizuoja “Laukinis trail” varžybas, kur 2017’ais metais bus net “Laukinis trail” turas po Lietuvą iš 7-8 etapų gražiausiose Lietuvos vietose. O viską vainikuos galutinė įskaita su turo nugalėtojais.

Kai pagalvoju, juokinga kaip gyvenimas kartais susidėlioja, nes bėgikė, kurios mėgstamiausios varžybos 100+ km, mėgstamiausios treniruotės 35+ km, o įprastai bėgiojanti po 10-20 km, į šį sportą pateko, sakyčiau, per atsitiktinumą – parsivedė iš prieglaudos šunį… 🙂 Bet šį kartą ne apie tai, pilna istorija čia.

REZIUMĖ:

Viktorija Tomaševičienė / bekelės ir ultra distancijų bėgikė
Temos / akimirkos iš bėgimų, bėgimų ir įrangos jiems apžvalgos
Kanalai / facebook asmeninisfacebook sportininkės, instagramtinklaraštis
Bėgikai.lt interviu / kai smegenys stabdo, kūnas dar turi rezervų ir canicross’as: bėgti kartu visada smagiau

Viktorija Tomaševičienė, profesionalūs bėgikai


Sąrašą viduriukas jau čia. Pirmoji pusė daug aktyvesnė ir plačiau dalinasi savo nuotykiais, akimirkomis, istorijomis ir patarimais. O tai, kartu su bėgikų gerais rezultatais duoda ne tik daugiau juos stebinčių, bet ir geresnes rėmimo sąlygas, apie ką, manau, verta pakalbėti visai atskirai.

O antroji dalis bėgikų vis dar mąsto, ką daryti, tad jų turinys nėra toks nuoseklus ir gilus. Pastarųjų komunikacijoje dominuoja nuotraukos iš bėgimų, varžybų, treniruočių bei retkarčiais iš gyvenimo. Tačiau, negali žinoti, kaip čia bus toliau. Taigi likę profesionalūs bėgikai žemiau.


Dvynės Vilčinskaitės: Monika ir Milda

Monika Vilčinskaitė, Milda Vilčinskaitė, Dvynės Vilčinskaitės, Sesės bėga, profesionalūs bėgikai

Sesės, dvynės, bėgikės – ar kyla klausimų, kodėl nereikėtų klausytis jų istorijų? Greičiausiai ne. Be to, Milda Frankfurte atbėgo 10’ta maratono distancijoje ir atsiduria Lietuvos elito gretose. Ir šiaip abi sesės dažnai būna viršutinėse eilutėse Lietuvos bėgimuose.

REZIUMĖ:

Milda Vilčinskaitė ir Monika Vilčinskaitė – Bytautienė / ilgų ir vidutinių nuotolių bėgikės
Temos / akimirkos iš varžybų, treniruočų
Kanalai / facebook
Bėgikai.lt interviu / geriau pabandyti, negu 100 kartų išgirsti

Monika Vilčinskaitė, Milda Vilčinskaitė, Dvynės Vilčinskaitės, Sesės bėga, profesionalūs bėgikai

Diana Lobačevskė

Diana Lobačevskė, profesionalus bėgikas, Nike

© Nuotrauka: Darius Gudukas

Profesionalus bėgimas ir Diana, man kaip sinonimai. Net nežinau kodėl. Na, gal viena iš priežasčių, kad šiemet Rio olimpinėse ji atbėgo 17’ta.

REZIUMĖ:

Diana Lobačevskė / ilgų nuotolių bėgikė
Temos / akimirkos iš varžybų, treniruočų ir asmeninio gyvenimo
Kanalai / facebook atletėsfacebook asmeninis, instagram
Bėgikai.lt interviu / čia ir dabar!

Diana Lobačevskė, profesionalūs bėgikai, Nike

Ignas Brasevičius

Ignas Brasevičius, profesionalūs bėgikai, Adidas

Rugsėjį Berlyne pasaulio čempionate Ignas užėmė 24’ą vietą. Ilgų nuotolių bėgikas nors ir nėra profesionalus bėgikas, rodo fantastiškus rezultatus.

REZIUMĖ:

Ignas Brasevičius / ilgų nuotolių bėgikas, instruktorius
Temos / akimirkos iš varžybų, treniruočų
Kanalai / facebook, instagram
Bėgikai.lt interviu / siekite savo svajonių

Ignas Brasevičius, profesionalūs bėgikai, Adidas

Ruslanas Seitkalijevas

Ruslanas Seikalijevas, profesionalūs bėgikai

Ruslanas yra Lietuvos ilgųju nuotolių, maratono ir ultaramaratono bėgikas. 11/27 dalyvavo pasaulio 100 km plentu čempionate, Ispanijoje.

REZIUMĖ:

Ruslanas Seitkalijevas / ilgų nuotolių bėgikas, treneris
Temos / akimirkos iš varžybų, treniruočų
Kanalai / facebook

Ruslanas Seikalijevas, profesionalūs bėgikai

Valdas Dopolskas

Valdas Dopolskas, profesionalūs bėgikai

Valdas, profesionalus bėgikas ilgos distancijose , šiemet sudalyvavęs ir Rio olimpiniame maratone, kurį įveikė 111’as.

REZIUMĖ:

Valdas Dopolskas / ilgų nuotolių bėgikas
Temos / akimirkos iš varžybų, treniruočų bei pasiruošimų
Kanalai / facebook

Valdas Dopolskas, profesionalūs bėgikai