#DviPemDevynios: Poilsis

Per tris metus nubėgau 10 tūkstančių kilometrų. Sakyči, visai normaliai. Per tą laiką būta dienų, kai ką nors skauda. Būta tokių, kai tikrai netrykšti jėgom, nes dieną prieš įveikei maratoną ar dar ką sunkaus. Plius, ir šiaip ne visuomet spinduliuoji noru bėgti, nes kartais tai tiesiog užknisa. Visgi, beveik visos dienos, kai nebėgau, buvo labiau vedinos tinginystės, o ne to, kas pasirodė šį penktadienį. Bet pradžiai keletas užrašų iš pirmosios treniruočių savaitės.

Pirma, matau, kad per pastaruosius tris metus įpratau bėgti taip, kaip tuo momentu noriu ar jaučiuosi, bet tikrai ne laikui ar tempui. Na pavyzdžiui, jei išsimiegojau geriau, bėgasi lengviau. Jei pamačiau voverę, sustoju pažiūrėti kaip ji šuoliuos į medį. O jei aptingau, be širdies graužaties pradedu eiti. Pasirodo, tai nė kiek nepadeda išlaikyti vienodą tempą reikiamai distancijai, ir kad tai valdytum tenka nuolatos dirsčioti į laikrodį. Truputį erzina.

Antra, greičiausiai suklydau pasirinkdamas šį metų periodą tokiam projektui. Jau pirmą rytą bėgau kaip karvė ant ledo. Negana to, dėl ledo tenka bėgti greičiau, bet ties posūkiais beveik sustoti. Bet negi dabar stabdysi viską dėl nekalto leduko…

Trečia, asmeniškai man, bėgti atkarpas yra sunku. Nuoširdžiai nepamenu, kada po bėgimo skaudėjo raumenis. Bet va, penki nekalti sprintai po 800 m 3:45 min/km tempu ir kitą dieną jau žinai, kad kojas turi. Su įkalnėmis, deja, dar blogiau. Paskutinį kartą įbėgęs į Panemunės tiltą, maniau vimtelsiu. Viskas gerai, atlaikiau. Labai tikiuosi, kad po šios programos tikrai galėsiu pasakyti, kad buvo verta.

Ketvirta, galvoju, pats laikas pakeisti sugedusį HR diržą. Bijau, kad galiu nustebti pamatęs skaičius, nes netikiu, kad organizmas jaučiasi normaliai 6 valandą ryto skuosdamas greičiau nei 4:00 min/km.

Perskaičius šias pastabamas, manau, kad supranti ko pirmą kartą nuoširdžiai norėjosi penktadienį. Taip, poilsio. Manau, nebėgau tądien pelnytai. Bet va, ryt vėl Day #1.

P.S. Tiem, kas norės išbandyti patys – visos savaitės treniruoės žemiau.

P.S.2 Tiem, kam neaišku apie ką čia pasakoju:

  1. Maratonas Per Dvi Pem Devynias
  2. #DviPemDevynios: Planas

SAVAITĖ 1/16

PIRMADIENIS: lengvi 8 kilometrai 5:00 min/km tempu
ANTRADIENIS: 1,5 km ristele / 5 x 800m @ 3:45 + 400m ristele / 1,5 km ristele
TREČIADIENIS: 10 kilometrų ramiu 4:40 min/km tempu
KETVIRTADIENIS: 1,5 km ristele / 5 km @ 4:20 min/km / 1,5 km ristele
PENKTADIENIS poilsis arba lengvi 6 kilometrai 5:00 min/km tempu
ŠEŠTADIENIS: 2 km ristele / 5 km Panemunės tiltu aukštyn – žemyn / 2 km ristele
SEKMADIENIS: 16 kilometrų lengvu 5:00 min/km tempu