#DviPemDevynios: Planas

Paskutinį kartą treniruočių planą savo rankose laikiau greičiausiai prieš 16 metų. Ne bėgimui aišku. Koks 16-metis bėgimą gali laikyti normaliu sportu. Tai buvo kačialkos planas! Klasika – pirmadienį darai krūtinę ir bicepsą, trečiadienį nugarą, o penktadienį nieko, nes kojų diena. Taip mokė kačialkos savininkas-treneris Aleksas. Dar mokė, kad verta pabandyti truputėlį metano bei visokių papildomų miltelių. Pastaruosius, deja, teko valgyti nuo mamos pasislėpus.

Kad ir kaip ten bebūtų, visa tai davė vaisių! Vieną saulėtą dieną Vytauto g. žygiuojant iš mokyklos pasigirdo duslus medžiagos plyšimo garsas. Kiek pristojau, apsidairiau – pff, viskas gerai, nieko aplink nėra. Gi pajutau, kad medžiaga plyšo ne per krūtinę ar bicepsą, o tiesiai per džinsų užpakalio siūlę. Ramiai apsičiupinėjau kas ir kaip, o tada kiek spartesniu žingsniu nupirdolinau namo.

Na, bet šį kartą turiu 16 savaičių bėgimo treniruočių planą. Nepersistengiau čia, žinoma – per penketą minučių jį radau google. Tačiau iš pirmo žvilgsnio atrodo gerai, o prireikus (jei nepavešiu) – adaptuosiu eigoje. Sako, kad su juo turėčiau įsibėgėti tiek, kad pavyks išlipti iš tų 3 valandų maratone, tad įgyvendinsiu, tai ką žadėjau prieš keletą savaičių – Maratonas per Dvi Pem Devynes.

Pats planas gana paprastas ir susideda iš 6 treniruočių bei vieno laisvadienio per savaitę. Per laisvadienį rašo, jog irgi galima bėgioti. Nedaug – iki 4 mylių.

Pirmadienio rytais ramiai bėgsiu apie 40 minučių ir nukliunksėsiu nemažiau 8 km. Visas 16 savaičių tas pats.

Antradienio rytai iš karto matau, kad bus sumauti – reikės kapoti atkarpas. Distancija neilga, nuo 8 iki 12 kilometrų, bet nuo 5 iki 20 įvairaus ilgio ir tempo atkarpų su ramaus bėgimo intarpais.

Trečiadienio rytai bus kiek greitesni nei pirmadienio ir varijuos tarp 10-20 kilometrų. All good.

Kaip suprantu, kas antrą dieną reikės paart, nes ketvirtadieniais nuo 8 iki 15 kilometrų reikės įveikti varžybiniais greičiais apie 4 min/km.

Penktadieniais, kaip ir sakiau, bus galima pailsėti arba lengvai prabėgti 6 kilometriukus per pusvalanduką.

Poilsis, žinoma, skiriamas ne veltui – šeštadieniais bus cirkas su įkalnėmis, fartlek’ais ir dar visokių keiksmų įrašyta.

Sekmadienio rytais nei daug, nei mažai – nuo 16 iki 32 km įvariais tempais.

Šiaip skamba smagiai, bet įtariu, kad tik bėgioti nepakaks ir šį planą reikės papildyti įvairiais pratimais ar treniruotėmis.

Matysim.