Kaip Kuriamos Reikšmingos ir Įsimintinos Akimirkos?

Kaip Kuriamos Reikšmingos ir Įsimintinos Akimirkos?

We must learn to think in moments, to spot the occasions that are worthy of investment….Chip & Dan Heath

Gaila, bet kol kojos kyla aukštyn ir bėgimas džiugina, tol popierines ir elektronines knygas esu išdavęs. O su audio – kita kalba. Nors kartais irgi pabosta, ypač jei knyga be proto ilga, kaip ką tik klausyta Sapiens: A Brief History of Humankind. Bet pamaišius su podkastaisBoso valandos pokalbiais ir rytiniais miško bei Kauno gatvių garsais – klauosis. Dalis užsimiršta, bet viliuosi, kad nemažai išsigirsta ir lieka.

Šį kartą glaustai apie brolius Chip & Dan Heath’us bei reikšmingų ir įsimenamų akimirkų inžineriją.

Power of Moments: Why Certain Experiences Have Extraordinary Impact

Pirmoji brolių Chip & Dan Heath knyga apie istorijas, kurios sukurtos užkabinti, Made to Stick, vis dar neapleidžia knygų lentynos. Dėl dažno naudojimo negaliu išnešti nei į rūsį, nei į palėpę. Ši, berods – ketvirtoji ir šį kartą apie tai, kaip kurti reikšmingas bei įsimintinas akimirkas. Defining moments.

Nors turiniu jos abi labai geros, man ypatingai patinka kurpalis, kuriuo broliai rašo savo knygas:

  • akį traukianti knygos idėja
  • kabinančios istorijos
  • turinys skirtas pritaikyti
  • knygos struktūra sudėta taip, kad ją galėtum prisiminti akimirksniu iš lengvo akronimo

Pavyzdžiui, pirmosios akronimas buvo SUCCES(s), kuris nusako pagrindines kabinančios istorijos ar idėjos dedamasias: simple, unexpected, concrete, credible, emotional, stories. Pastarosios akronimas dar geresnis – EPIC. Nors šį kartą autoriai jau įžangoje prašo suvokti, jog knyga nėra skirta kurti epiniams momentams. Tačiau svarioms, įsimintinoms – jis tikrai tiks.

EPIC apjungia 4 dedamasias, kurios, anot autorių atliktų tyrimų, dažniausiai slepiasi po mūsų įsimintinais ir reikšmingais momentais. Bet pradžiai greitučiu apie tai, kaip mes atsimename dalykus. O gal kaip nieko neatsimaname išskyrus…

(E)levation / Pakylėtumas

Greičiausiai kiekviena akimirka, kur tu jautiesi gerokai laimingsenis, suintriguotas ar net išverstas iš koto dėl nuostabos, bus ta, kurią tu atsiminsi. Ji nori, nenori išsiskirs iš kitų, nes bus kiek aukščiau mūsų įprastų, kasdienių akimirkų.

Viena įdomesnių istorijų knygoje – apie pliušinę žirafą Džošį. Man, žmogui iš klientų aptarnavimo sferos, ypatingai gera girdėti tokias.

Visa istorija čia – Stuffed Giraffe Shows What Customer Service Is All About.

Įdomu dar ir tai, jog žiūrint iš komercinės pusės, įmonės labai daug investuoja savo laiko į skylių, blogų įvykių, atsiliepimų užglaistymą, o gerų ir įsimintinų akimirkų kūrimą palieką pašonėje.

(P)ride / Pasididižiavimas

Pasididžiavimas dažniausiai siejasi su mūsų pasiekimais. Knygoje nupasakoti trys keliai, kaip akimirkas galima paversti vertomis pasididžiavomo. Du iš jų man pasirodė ypatingai lengvai įgyvendinami.

Paprasčiausiais ir mažiausiai pastangų reikalaujantis – elementarus kito pripažinimas. Kitas kelias – didelius įvykius smulkinti į etapus, ko pasekoje tarsi atsirastų daugiau finišo linijų užbaigiant šiuos etapus. O kaip jautiesi kirtęs (papildomą) finišo liniją? Manau, pagavai.

Bet kokiu atveju, siūlau versti knygą ir žiūrėti, kaip visa tai atrodo gyvose istorijose.

(I)nsight / Įžvalga

Tikroji įžvalga nutinka tada, kai akimirksniu keičiasi tavo suvokimas, supratimas ar net matymas tam tikrų dalykų bei situacijų.

Tokių akimirkų kūrimas, pasirodė keblesnis lyginant su pirmosiomis, tačiau istorija apie sanitarines tuštinimosi zonas laukuose – verta tavo dėmesio.

(C)onnection / Ryšis

Na, manau nebūtume žmonės, jei tarp esminių dedamųjų, nebūtų kalbama apie tarpusavio ryšių mezgimą. Kartais naujų ryšių, kartais esamų stiprinimą. Kartais su konkrečiais asmenimis, kartais su komanda ar įmone.

Autoriai sako, jog norint kurti reikšmingas ir įsimenamas akimirkas mums reiktų miksuoti bent 2-3 jų rūšis iš išvardintų.

Be to, galvojant, kaip įvykius paversti reikšmingais, reikia prisiminti, kad yra ir savaime įsimenamų momentų, kuriuos reikėtų tik padailinti. Pavyzdžiui, naujas darbas, paaukštinimas ar net pirma diena mokykloje – jau savaime yra reikšmingi pereinamieji įvykiai, tereikia sudėti vyšnaites. Arba kažkoks išskirtinis pasiekimas, o gal ir išėjimas į pensiją? Aišku yra kiek mažiau linksmų, bet retai kada išnaudojamų – negatyvūs klientų atsiliepimai, kliento praradimas ar ne prarastas mylimasis.

Žodžiu, daugybė situacijų ir patarimų, kaip savo ar kito gyvenimą paversti įsimenamu ir įdomesniu. Manau, patiks!

Gero skaitymo!


P.s. Šiuo metu klausau – Leaders Eat Last Why Some Teams Pull Together and Others Don’t. Jei nori, kad papasakočiau ir apie ją, sakyk, kur apie tai pranešti.

1 Comment Kaip Kuriamos Reikšmingos ir Įsimintinos Akimirkos?

  1. Pingback: dalatina clindamicina gel

Comments are closed.