365 dienos Bėgant: gera pradžia – pusė darbo. Sausis

365 dienos Bėgant: gera pradžia – pusė darbo. Sausis

Nors dar toloka, kad būtų 365 dienos bėgant, bo turiu tik 31, žvilgtelėjau į skaičius, kad būtų aišku, ką per pirmą mėnesį sugebėjau nuveikti. Viso 286,09 kilometrų, kurių dauguma nubėgti lygiais keliais, takeliais ar Ąžuolyno atkarpomis. Keletą kartų teko užbėgti Parodos kalnu ir laiptų krūva. Beveik visą laiką bėgome tik su Zaiza. Ir kas iš to? Viskas, arba nieko, bet galvoje nebeliko klausimo: gal ne šiandien? Bent jau man…

Šiaip, super projektukas, bet pagalvojus realistiškai ar įmanoma nepraleist nė vienos dienos? // Eitvydas

Tačiau, kad ir kiek smagu, organizmas tikrai reaguoja į padidėjusį krūvį, kurį gauna kasdien, tad be atsako nelieku…

Tik pradžiai gal papasakosiu truputį detalių, kaip atrodo 1/12 viso iššūkio arba 31 diena iš 365.

Statistika

Puikiai! Kadangi pirmam mėnesiui neturėjau jokių papildomų gairių, o tik nubėgti kasdien bent 5 km, viskas atrodo štai kaip:

365 dienos bėgant, statistika, endomondo

Kaip matai, daugiausia yra tų dienų, kur neįspaudžiu nė 10 kilometrų. Bet už tai šiom dienom galiu ramiai pailsėti, apsidairyti ir tyliai bambėti, kol Zaiza sysioja į kilometrą bent po du kartus.

10+ km atstumui susiradau dvi atkarpas, kurių viena driekiasi Kauno gatvėmis, o kita Ąžuolynu ir jomis simboliškai nubėgau 10 kartų 🙂

Kai eilinę darbo dieną galvoju, kiek čia šiandieną kilometrų nubarškėti, dažniausiai renkuosi tarp 5+ arba 10+ atkarpų, o savaitgaliams atsiranda dar ir 20+. Bet sausį vieną kartą nubėgau ir tarpinį atstumą – 15,25 km.

Nors išbėgau tik kartą, bet mano mėgstamiausia distancija vis dar yra 21 km, ypač kai ją bėgu greta upių tekančių per Kauną. Tik šį mėnesį ji gavosi labai įsimintina, nes dar niekada neesu bėgęs tokiais pilnais vandens batais kaip šį kartą… Čia buvo ne bala už balos, o labiau bala baloje, bala pusnyje, pusnis – bala ir t.t…

#prabėgimai, pusė maratono, 22 km

Kai viską susumuoji, šitaip atrodo sausio suvestinė. Tikiuosi, kadanors turėti infografiką…

5+ km // 19 kartų  // 124,67 km
10+ km // 10 kartai // 113,67 km
15 + km // 1 kartą // 15,25 km
20+ km // 1 kartą // 22,01 km

Gerai, su skaičiukais aišku, dabar apie tai, kaip reaguoja organizmas.

Savijauta

Overall, jaučiuosi labai gerai, dažniausiai net itin pilnas jėgų. O tų dienų, kai būna keblu nuo pat ryto yra gana mažai ir jos pasirodo tik tada, kai su vaikais užmiegame neplanuotai vėliau.

365 dienos bėgant, kėlimasis

Tačiau, labai gerai gi nereiškia puikiai. Tad sausį vėl užsukau pas kineziterapeutą. Buvau pasirodyti dėl atsiradusios įtampos nugaroje. Aišku, iš Tomo vietoje užuojautos gavau keletą adatų, patarimų ir porą papildomų (keistų) tempimų, kuriuos darant šeimyna vėl smagiai krizena. Bet, sakė galiu bėgti tolyn, tik reikia kiek daugiau dėmesio skirti raumenų atpalaidavimui ir tempimams.

Po apsilankymo truputį susimąsčiau – neketinu aš būti profesionaliu sportininku, kuriam reikėtų medalių, daug ar didelių varžybų. Tačiau tuo pat metu suprantu, kad po truputi lipu iš mėgėjo kelnių. Manau, kiekvienas, kuris pradeda mokytis reaguoti į savo kūną, o ne tik aklai bėgti savo tikslo link, auga ir tampa profesionalesniu sportininku.

Atsimink, kad reikia ne tik spausti pirmyn, bet rūpintis savimi, kad turėtum kuo ten nulėkti.

New Toys!

Namams ir ofisui prigriebiau keletą mažų žaisliukų, kurie padės atpalaiduoti raumenis ir kavos pertraukėles padarys kiek aktyvesniomis. Ir ne žaisliukais vadinti negaliu, bo Zaiza jau vieną jų sugraužą, Martis kitą žvygauja ir tampo po namus.

365 dienos bėgant, kamuoliukas masažui

Šis mažas, labai kietas ir dar spygliuotas kamuoliukas pėdų ir sėdmėnų masažui. Tikiuos, kad Zaizai bent žandikaulis atsipalaidavo, kol graužė.

365 dienos bėgant, foamroller

Rolleris – viskam. Kartais gi būna, kad arba ne viską ištempi po bėgimo, arba net nerandi penkiaminutės tempimams, tad jis bus geras kompanionans vakarais, kai su vaikais voliojamės ant kilimo.

Ko pasigedau?

Hmm… Gal smulkmenų? Tų, kurios įneštų įvairovės. Žinoma, džiaugiuos, kad teko pabėgioti Slovakijoje, tačiau ateinantiems mėnesiams norėčiau dar ir kitų sudedamųjų:

  • daugiau rytinių žmogeliukų, su kuriais galėčiau prasibėgti ir papliurpti;
  • pabėgioti ne tik Kaune. Vasarį kaip tik greičiausiai vėl važiuosiu į Tauragę, tai gal ten rasiu bendraminčių;
  • sunkesnio bėgimo: įkalnės, pagreitėjimai ir Mindaugo iš #ŠešiosTrim Insanity bėgimai.

Sausiui tiek, žiūrėsim, ką atneš vasaris, bet kaip minimum atneš dar du papildomus straipsnius:

O dabar, bėgu, tad iki kito!